Ekstraklasa I Liga Puchar Polski Reprezentacja Polski Premier League Ligue 1 Primera Division 1. Bundesliga Serie A Champions League Europa League World Cup 2014 FIFA Club World Cup 2013 2013 Africa Cup of Nations 2013 FIFA Confederations Cup

Serwisy partnerskie:

Słaba Borussia Dortmund dotkliwie pobita przez Real Madryt na Santiago Bernabeu (VIDEO)

Nie minęły trzy minuty od pierwszego gwizdka angielskiego arbitra Spotkanie Marka Clattenburga, a Real Madryt już prowadził w meczu z Borussią Dortmund. Gola strzelił Walijczyk Gareth Bale. Jeszcze w tym momencie nic nie było przesądzone, ale gdy 24 minuty później na 2:0 podwyższył Isco, kwestia awansu do półfinału Ligi Mistrzów zaczynała się klarować na korzyść "Królewskich". Sprawę załatwił ostatecznie niezawodny Cristiano Ronaldo, który w 57. minucie spotkania pokonał bramkarza BVB Romana Weidenfellera. Było to czternaste trafienie Portugalczyka (wyrównał rekordowe osiągnięcia Messiego i Altafiniego w jednym sezonie) w obecnej edycji Champions League, dlatego trener Realu Carlo Ancelotti zdjął go z boiska bez obawy o wybuch niezadowolenia. Jedyny z Polaków na boisku, Łukasz Piszczek, zagrał przeciętnie (m.in. nie przeszkodził CR7 w strzeleniu gola) i w 67. minucie Juergen Klopp odesłał go do szatni. Borussia była wyraźnie słabsza i w rewanżu ma znikome szanse na odrobienie trzybramkowej straty. Nawet już z Robertem Lewandowskim w składzie.