Ekstraklasa I Liga Puchar Polski Reprezentacja Polski Premier League Ligue 1 Primera Division 1. Bundesliga Serie A Champions League Europa League World Cup 2014 FIFA Club World Cup 2013 2013 Africa Cup of Nations 2013 FIFA Confederations Cup

Serwisy partnerskie:

Atlético Madryt mistrzem Hiszpanii. Barcelonę stać było na Camp Nou tylko na remis (VIDEO)

Atlético Madryt po raz dziesiąty w historii sięgnęło po mistrzostwo Hiszpanii! Podopieczni Diego Simeone w meczu ostatniej kolejki Primera Division zremisowali na Camp Nou z Barceloną 1:1. Dopiero po raz trzeci w historii hiszpańskiej ligi w ostatniej kolejce spotkały się zespoły walczące o tytuł. Poprzednia taka sytuacja miała miejsce w 1951 roku. W podstawowym składzie FC Barcelony pierwszy raz od ponad miesiąca pojawił się Gerard Pique, natomiast na ławce rezerwowych zasiedli inni niedawno kontuzjowani piłkarze - Neymar oraz Jordi Alba. Obok nich pojawił się Xavi, którego na boisku zastąpił Cesc Fabregas. Diego Simeone wystawił z kolei swoją najsilniejszą jedenastkę, ale już po 23. minutach musiał dokonać dwóch zmian! Przez kontuzje z boiska zeszli najlepszy strzelec Diego Costa oraz Arda Turan. Za nich pojawili się Adrian Lopez i Raul Garcia. Gola dla gospodarzy strzelił Alexis Sanchez w 34. minucie, wyrównującą bramkę zdobył po rzucie rożnym Diego Godin w 49. minucie. Leo Messi zakończył sezon z dorobkiem 28 goli na koncie i nie przegonił w klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo, który w ostatniej kolejce nie zagrał, ale miał trzy bramki przewagi nad Argentyńczykiem.